Vannu veidi un cenas: kāds ir izdevīgākais variants?

Jaunais vannasistabas iekārtojums solās būt lielisks, tikai pagaidām trūkst viena, paša svarīgākā elementa telpā – vannas. Jāizvēlas no dažādiem variantiem, kas ir pieejami tirgū. Kurš no tiem ir izdevīgākais, ņemot vērā cenas un kvalitātes savstarpējo attiecību? Lasi un uzzini plašāk mūsu sagatavotajā rakstā!

Vannu veidi – kas ir pieejams?

Tirgus segmentā ir pieejami dažādi vannu veidi. Katram no tiem ir savas priekšrocības un trūkumi. Kādi ir galvenie aspekti, kas raksturo katru no šiem veidiem? Uzzini turpinājumā!

1. Metāla vanna

Esošo materiālu saglabāšana un atjaunošana vienmēr ir labākā iespēja ietaupīt naudu! Bet ko darīt, ja tomēr ir jāmaina kādi materiāli? Lētākas alternatīvas bieži var izskatīties pārsteidzoši labi un ļaut ietaupīt.

Metāla vanna ir viens no cenas ziņā draudzīgākajiem variantiem vannasistabas iekārtošanai. Cena ir zema un par kvalitāti var teikt to pašu – vannas kalpošanas ilgums ir aptuveni desmit gadu. Metāla vannas emalja nav triecienizturīga. Uzstādot vannu, ir jāņem vērā, ka tā ir viegla, ‒ tātad nestabila. Vannā tekošais ūdens rada troksni un vanna ātri atdziest. Dažkārt kā risinājumu meistari noklāj vannas otru pusi ar putu slāni, lai troksnis būtu klusāks. 

Aptuvenās izmaksas: 250 eiro

2. Čuguna vanna

Čuguna vanna ir izturīgāka – tās virsmas kalpošanas laiks ir līdz 15 gadiem, taču izmaksu ziņā tā ir dārgāka. Kopšana ir vidēji sarežģīta: ir nepieciešami specifiskāki tīrīšanas līdzekļi, kā arī uzstādīšana var aizņemt papildu laiku, jo vanna ir smaga, tādējādi tās uzstādīšanai ir jāparedz vairāki cilvēki.

Aptuvenās izmaksas: 400 eiro

3. Akrila vanna

Akrila vanna ir optimāls variants, jo tā apvieno gan pieņemamu cenu, gan augstu kvalitāti. Akrila vannas virsmas kvalitāti nosaka materiāla kvalitāte. Jāņem vērā, ka vannas ir vieglas un uzstādīšanai ir jāpievērš papildu vērība. Vannai ir nepieciešami papildu stiprinājumi, lai noturētu ūdens un cilvēka svaru. Vannu var arī pieskrūvēt pie sienas, lai tā būtu stabilāka. Vannas kopšana ir samērā vienkārša un tas atvieglo vannasistabas ikdienas uzkopšanas darbus.

Aptuvenās izmaksas: 350 eiro

4. Akmens masas vanna

Akmens masas vannas ir pats ekskluzīvākais risinājums, taču tajā pašā laikā arī izmaksu ziņā būtiski dārgākais – lētāko vannu cenu tās pārsniedz trīs reizes. Akmens masas vannas ilgi kalpo (līdz 25 gadiem), tām ir laba siltumnoturība un tās ir stabilas.  Tomēr arī šo vannu uzstādīšana ir gana sarežģīts process. Ja ir jādemontē vecā vanna, meistara darbs var aizņemt arī visu dienu. 

Aptuvenās izmaksas: 600 eiro

Vanna vannā

Iespējams pasūtīt jaunu akrila vannu, kas tiks iemontēta vecajā čuguna vannā tikai divās stundās tavās mājās. Šai metodei ir vairākas priekšrocības: 

• jaunā akrila vanna ir siltumnoturīga un viegli kopjama;

• vanna ir stabila, tāpēc ka vecā vanna ir kā pamats jaunajai vannai; 

• vanna tiek uzstādīta divās stundās, nelaužot vecās flīzes; 

• ekonomija: vanna vannā ar uzstādīšanu un sifona nomaiņu maksā 245 eiro! 

Vannas vannā kalpošanas laiks ir 20 un vairāk gadu. Garantija pieci gadi. Vannas vannā ražošanā tiek izmantotas 6 mm biezas monolītas akrila plāksnes, kas ir ražotas Austrijā. Vannas virsmas kvalitātei ir būtiska nozīme tās ilgmūžībā. Uzstādīšanas laikā starp veco un jauno vannu tiek ieklāts poliuretāna putu slānis, kas nodrošina gan skaņas izolāciju, gan labāku siltumnoturību.

Aptuvenās izmaksas: 250 eiro

Vannu veidi un cenas ir atšķirīgas, katram no tiem ir savi plusi un mīnusi, taču, kā vienmēr, arī šajā gadījumā ir zelta vidusceļš! Galvenais: iegādājoties vannu, pievērs uzmanību garantijai, vannas stabilitātei un, protams, cenai. Ņem vērā, ka vannas cena nebeidzas ar cenu veikala plauktā!