Tīra vannas istaba ir patīkama vannas istaba.

Vannas istaba un mikrobi ir kā labākie draugi – tā ir lieliska vieta, kur rasties un krāties miljoniem dažādu neredzamu mikrobu un baktēriju.
Lielāko daļu laika pie vainas ir mitrums, kas vannas istabā ir teju konstants. Pietiekami labi nevēdinātas, nesiltinātas un neapgaismotas telpas var viegli novest pie pašas elementārākās vannas istabas problēmas – pelējuma. Tiesa, jāatceras, ka ar pelējumu nekas nebeidzas.
Vannas istabu par savu mājvietu regulāri izvēlas dažādi mikrobi, baktērijas un citi netīrumi.
Bet kā gan tikt no tā visa vaļā un padarīt vannas istabu patīkamu un tīru?

Vannā mazgājies, bet vannu arī jāmazgā. Tīrības uzturēšana pašā vannā ir ne tikai estētikas jautājums, bet arī potenciāls veselības jautājums.
Vienkāršos mājas apstākļos nekad nebūs iespējams noskaidrot, kas par zvēriem dzīvo tavā vannā, bet tas nenozīmē, ka tur nevar iemājoties kāda īpaši nevēlama baktērija vai mikrobs. Viens no veidiem, kā atbrīvot čuguna vannu no netīrumiem bez indīgas ķīmijas, prasīs vien greipfrūtu, sāli un pāris minūtes tava laika. Ejot soli pa solim:
1) paņem greipfrūtu un pārgriez to uz pusēm;
2) paņem šķipsnu sāls un noklāj augļa sulīgo daļu ar to;
3) saslapini pašu vannu un noklāj visas problemātiskās vietas ar sāli;
4) tīrīt ar greipfrūtu līdz tiek sasniegt vēlamais rezultāts!
Greipfrūtu sulai mijiedarbojoties ar abrazīvo sāli vannā esošie netīrumi pazudīs kā nebijuši. Jāpiemin, ka lielākiem netīrumiem vajadzēs ilgāku laiku un iespējams pat vairāk nekā vienu greipfrūtu. Izvērtēšanu atstāsim lasītāja ziņā.
Toties akrila vannu mēs iesakām kopt ar šķidrajiem, krēmveidīgajiem mazgāšanas līdzekļiem, piemēram trauku mazgāšanas līdzekli vai speciāli akrila vannām paredzētiem mazgāšanas līdzekļiem. Nedrīkst lietot veļas pulveri, abrazīvos vannas kopšanas līdzekļus, kā arī līdzekļus, kuru sastāvā ir spirts, amonjaks un acetons.

Ūdens pleķi pazuduši kā nebijuši. Esam droši, ka ikdienišķie ūdens pleķi ir viens no kaitinošākajiem netīrumu veidiem kāds pastāv vannas istabā.
Pilnīgi neizbēgamie ūdens pleķi uz flīzēm, ūdens krāna un nereti pat uz spoguļa ir viena no lielākajām cilvēces cīņām vannas istabā.
Tādēļ ir pienācis laiks atkal ķerties pie uzticamajiem palīgiem -citrusaugļiem – šoreiz gan greipfrūta vietā izvēlēsimies ko citu. Iesakām ar svaigi pārgrieztā citrona sulīgo pusi braukt pāri visām vietām, kur ūdens ir atstājis nospiedumus.
Citrona skābe ne tikai iznīcinās visus pleķus, kas stāsies ceļā, bet arī liks vannas istabai smaržot patiesi fantastiski un vasarīgi.

Flīžu šuves arī vēlas nelielu uzmanību. Laikam ejot flīžu šuves netīrumus nav tik viegli pamanīt, cik citus traipus. Flīžu šuves savu krāsu no dabīgi baltās uz neglīti pelēko maina lēnām un pakāpeniski.
Tas gan nenozīmē, ka laiku pa laikam tās nav pelnījušas kārtīgu tīrīšanas sesiju. Ar flīžu šuvēm ir nedaudz sarežģītāk kā ar pašām flīzēm, tādēļ šoreiz izmantosim ko nedaudz niknāku par citronu – balinātāju.
Sākumā samitrina flīžu šuves un tad tīra ar saslapinātu mazu birstīti, kas noklāta ar balinātāja pulveri (vai šķidro balinātāju, bet tad nav nepieciešams saslapināt birstīti). Balinātājā esošajām vielām vajadzētu bez lielas piepūles tikt galā ar netīrumiem un atgriezt šuves to sākotnējā , vizuālajā stāvoklī.

Ardievas aizsērējušiem dušas uzgaļiem. Dušošanās ir kā pasaka ar svaigu dušas uzgali. Bet ar laiku šī pasaka beidzas, jo uzgalis aizkaļķojas un ūdens vairs netek tā, kā tam vajadzētu tecēt. Šo problēmu atrisināsim pavisam viegli, izmantojot mājās atrodamas lietas:
1) piepildi nelielu, ūdens necaurlaidīgu maisiņu ar etiķi;
2) dušas uzgali ievieto etiķa maisiņā un nostiprini ar gumiju vai diegu un ļauj tā tam nostāvēt vismaz pus stundu. Jo netīrāks dušas uzgalis, jo ilgāku laiku tam jāstāv etiķī;
3) noņem maisiņu no uzgaļa un noskalo to;
4) notīri atlikumus ar mazu birstīti un vēlreiz noskalo dušas uzgali;
5) baudi savu atjaunoto dušas uzgali!
Šī metode ir izmantojama gan noņemamiem, gan statiskiem dušas uzgaļiem.
Visvieglāk vannas istabu uzturēt tīru un kārtīgu ir tad, ja to dara regulāri. Tāpēc iesakām sekot līdzi savas vannas istabas stāvoklim ik dienas, lai ķeršanās pie drastiskiem tīrīšanas paņēmieniem nebūtu nepieciešama. Vannas istaba ir vieta, kur netīši pavadām lielu daļu savas dienas paši ar sevi, kāpēc gan nepadarīt šo laiku īpaši patīkamu ar jauki smaržojošu un skaistu vannas istabu? Mēs uzskatām, ka citādas vannas istabas nemaz nemēdz būt.

PIETEIKT PASŪTĪJUMU

KONTAKTI

B224 SIA
Šmerļa iela 3 
Rīga, LV-1006, Latvija
Tālr.: +371 26310088
www.vannavanna.lv
serviss@vannavanna.lv

REKVIZĪTI

Reģ. Nr. 40203122234
Banka: AS “Swedbank”
Norēķinu konts: LV87HABA0551044613601
Juridiskā un fiziskā adrese: Šmerļa iela 3
Rīga, LV-1006

SEKO MUMS