Visi ikdienas vannotāji var piekrist, ka vannā pavadītais laiks ir kā atpūta no ikdienas steigas. Satraukums un stress izkūst karstajā ūdenī un burbuļos, bet, vai ir iespējams vannu padarīt ne tikai par relaksācijas epicentru, bet arī par fiziskās labsajūtas nesēju? Mēs sakām, ka ir! Iepazīsties ar pieciem dažādiem veidiem, kā uzlabot savu veselību un pašsajūtu, atrodoties siltas vannas ūdens skāvienos.

 

Ādas attīrīšana no toksīniem

Mūsdienās savu popularitāti visā pasaulē arvien straujāk iegūst detox jeb attīrīšanās process, izmantojot īpašu metodi un atbrīvoties no ikdienā ādā uzņemtajiem toksīniem un padziļināti attīrot poras. Vannas ūdenim (30 l) pievieno glāzi dzeramās sodas un pus glāzi sarīvēta ingvera (pieļaujams arī ingvera pulveris). Tā, kā ingveram piemīt termogēnisks efekts, ūdenī ķermeņa temperatūra paaugstinās un sākas svīšana. Tieši šī procesa laikā arī notiks toksīnu izvadīšana no ādas slāņiem.
Ieteicams tuvumā turēt aukstu dvielīti, ar ko apslaucīt seju, lai nepakļautu sevi pārkaršanai.

 

NOST ar miega trūkumu un ikdienas stresu!

Ja kādreiz nenāk miegs, tad speciālisti iesaka iedzert krūzi kumelīšu tējas. Kādēļ, lai tāda pati loģika nedarbotos arī vannošanās laikā? Papildini savu vannas ūdeni ar svaigām kumelītēm vai ar kumelīšu tējas maisiņiem, pieber klāt kaltētu lavandu, ļauj nedaudz ievilkties un kāp iekšā – bezmiegs un satraukums pametīs ķermeni kā nebijuši!

 

Cīņa ar saaukstēšanos

Pavasaris var būt mānīgs laiks – spožu sauli ātri vien nomaina mākoņi, lietus un vējš, tādēļ nereti gadās saķert saaukstēšanos. Ja šāda ķibele ir pa ceļam arī tev, lasītāj, tad varam ieteikt lielisku veidu kā atbrīvot savus elpceļus pirms došanās gulēt.
Pievieno karstajam vannas ūdenim 10 pilienus piparmētru ekstrakta, 10 pilienus eikalipta ekstrakta un nedaudz vannas sāli, lai atbrīvotu deguna dobumu no tūskas un atkal atgūtu spēju mierīgi uzelpot. Papildus tam, abi ekstrakti lieliski palīdzēs slimības nogurdinātam ķermenim atpūsties.

 

 

 

Atstāj muskuļu sāpes un krampjus pagātnē!

Aktīva dzīves veida piekritējiem nereti rodas muskuļu sāpes pēc intensīvām treniņu stundām. Šādos gadījumos iesakām karstajam vannas ūdenim pievienot Epsom sāli, kas ir bagāta ar magniju. Karstais ūdens palīdz ādai kļūt uzņēmīgākai, jo tas atver poras, savukārt magnijs, kas atrodas sālī, iesūcas ādā un ātri nokļūst sāpošajos un krampju nomāktajos muskuļos. Papildus tam, karsts ūdens uzlabo asinsriti un muskuļu labsajūtu. Tādēļ nākamreiz, kad jutīsi intensīvu nodarbību paliekas savos muskuļos, pieber nedaudz sāli savai vannai un ļauj sāpēm aiztecēt kopā ar ūdeni.

 

Ādas atjaunošana pēc saules apdegumiem

Pēc pavasara, sākoties vasarai, nāk arī saulainais laiks un neretie ādas apdegumi, kas rodas, kad vēlamies pagozēties siltajos staros pārāk ilgi, taču aizmirstam pasargāt savu ādu. Lai to nomierinātu un atjaunotu ādas dabīgo mitruma līmeni, paķer gurķus, auzu pārslas un pārlasi šo recepti. Samal (vai smalki sagriez) pāris gurķus, nokās gurķu sulu caur auduma gabaliņu un ielej to aukstā vai remdenā vannas ūdenī, pēc tam pievieno samaltu auzu pārslu un dzeramās sodas maisījumu un sagatavojies ādas atjaunošanai un saki saules apdegumam: “uz neredzēšanos”!

 

Ja saskaries ar kādu no augstāk minētajām problēmām vai zini kādu, kam noderētu padomi, kā vannošanās laiku apvienot ar ķermeņa dziedēšanas laiku, tad dalies ar rakstu! Izmēģini mūsu ieteiktās receptes, padarot savu ikdienu vēl patīkamāku, atgūstot labsajūtu un jūtoties labi!