Lielā rudens tīrīšana vannas istabā: padomi

Vannas istabas tīrīšana ir jāveic regulāri. Mainoties sezonai, ir īstais brīdis veikt lielo tīrīšanu, lai atbrīvotos no visiem mikrobiem. Lai nelauzītu galvu par veicamajiem uzdevumiem, esam sagatavojuši padomus neliela ceļveža formātā – lasi raksta turpinājumu un uzzini vairāk!

Padomi, kā soli pa solim veikt lielo tīrīšanu vannas istabā

Ar ko sākt? Ko nedrīkst aizmirst, tīrot vannas istabu? Par svarīgākajiem soļiem esam padomājuši, veidojot rakstu.

1. Apskati, kādi līdzekļi ir pieejami

Pirms ķerties pie darbiem, ir nepieciešams izvērtēt, kādi vannas istabas tīrīšanas līdzekļi ir pieejami, bet ko nepieciešams iegādāties atkārtoti. Tāpat, iespējams, ir nepieciešami kādi papildu līdzekļi, kuri iepriekš nav tikuši izmantoti.

2. Atbrīvojies no liekajiem iepakojumiem

Laika gaitā vannas istabā mēdz palikt tukšie iepakojumi, ko reizi pēc reizes aizmirsti ielikt miskastes grozā. Ir īstais laiks no tiem atbrīvoties – tukšās zobu pastas tūbiņas, šampūna pudeles un citi iepakojumi ir jāizmet. Tāpat pievērs uzmanību esošo līdzekļu derīguma termiņam – iespējams, kāds no tiem ir pagājis, tāpēc jāatbrīvojas arī no šādiem produktiem.

3. Dezinficē virsmas

Kad no liekā esi atbrīvojies – laiks ķerties tīrīšanai! Uzklāj tīrīšanas līdzekli tualetes podam, duškabīnei vai vannas iekšējai daļai, kā arī izlietnei. Ļauj tam iedarboties un tad veic tīrīšanu, pēc tās noskalojot virsmu. Ir svarīgi izvēlēties piemērotu līdzekli katrai no virsmām, ņemot vērā materiālu, lai neradītu bojājumus. Pēc tam vari uzklāt dezinfekcijas līdzekli, kas atbrīvos virsmu no pēdējiem mikrobiem un baktērijām.

4. Notīri dušas galvu/klausuli

Neatkarīgi no tā, vai vannas istabā ir duša vai vanna (vai abas), ir svarīgi no uzkrātajiem netīrumiem atbrīvot arī dušas galvu jeb tā saukto klausuli. Tā var aizsērēt, ja ūdens ir ciets, tādējādi neļaujot pilnvērtīgi darboties, tāpēc reizi pa reizei ir vērts to attīrīt, izmantojot speciālu līdzekli.

5. Noslauki spoguli, stiklotas virsmas

Kamēr tīrīšanas līdzekļi podā un duškabīnē vai vannā iedarbojas, ir īstais brīdis notīrīt spoguli un stiklotas virsmas, uz kurām īpaši labi var redzēt netīrumus.

6. Nomazgā dušas aizkaru, paklājus

Ja vannas istabā ir paklāji, tos nepieciešams ievietot veļas mazgājamajā mašīnā, lai padarītu atkal tīrus. Ja tie ir nolietojušies – aizstāj ar jauniem. Tāpat ir īstais laiks mazgāt dušas/vannas aizkaru – arī tas uzkrāj daudz baktēriju, tāpēc regulāri ir jāmazgā vai jāmaina.

7. Dezinficē atkritumu tvertni un tualetes birstes turētāju

Lai arī atkritumu tvertne tiek regulāri iztukšota, to nepieciešams arī tīrīt, mazgājot un dezinficēt. Nav noslēpums, ka tieši šīs vietas glabā daudz baktēriju, tāpēc nedrīkst aizmirst par šo soli.

8. Attīri grīdu

Vannas istaba izskatās teju nevainojami? Lūk, pēdējais no veicamajiem darbiem! Ņem talkā tīrīšanas līdzekli grīdai, lai notīrītu flīzes, tādējādi noslēdzot lielo tīrīšanu. Izmazgā katru stūri, ja iespējams, pārvietojot arī lielāka izmēra aprīkojumu, piemēram, veļas mazgājamo mašīnu.

Tas arī viss – laiks doties uz vannas istabu, lai ķertos tās spodrināšanai!