Visu veco, agri vai vēlu, ir nepieciešams nomainīt vai atsvaidzināt, lai rutīnas sajūtas nepārņemtu vietās, kur tam nevajadzētu notikt. Protams, ka runājam par vannas istabu. Tāpat kā jaunu matu griezumu vai garderobi, jaunas vēsmas vēlams ienest arī ierastajās un ikdienišķajās telpās.
Zināms, ka remontdarbi izmaksā vairāk nekā frizieris vai veikala apmeklējums, tādēļ esam atraduši veidus, kā atsvaidzināt vannas istabu pašam un ar ierobežotiem līdzekļiem, lai atjaunošanas darbi būtu ne tikai interesanti un radoši, bet arī neradītu lieku satraukumu par iespējamo pēkšņo finanšu krīzi mājsaimniecībā.
Spoguļu nekad nav par daudz.
Gandrīz ikkatrā vannas istabā var atrast vismaz vienu lielāku vai mazāku spoguli – ātrāk būtu saskaitīt, cik vannas istabās tādu nav, taču tas nenozīmē, ka pie viena spoguļa ir jāapstājas.Viens no variantiem, kā apspēlēt spoguļu tēmu ir piestiprināt peldošo spoguli, ko var panākt ar vien pāris eleganti noslēptām tapiņām un industriālas dabas līmi, ar ko visu savienot kopā. Otrs variants ir esošo spoguļu ierāmēšana vai rāmīšu atsvaidzināšana. Šeit kā radošo materiālu var ņemt teju jebko, lai apdarītu sava spoguļa perimetru – daži no mūsu ieteikumiem būtu mazas mozaīku flīzītes vai plakani akmentiņi.
Vecās lupatas un dvieļi pārtop paklājā.
Kad kādam apģērba gabaliem vai veciem dvieļiem ir laiks doties jaunos medību laukos, izmest to laukā būtu bezatbildīgi un ne īpaši draudzīgi dabai. Šis uzskats iet roku rokā ar domu, ka paklājiņu nekad nevar būt par daudz – īpaši vannas istabā, kur tam regulāri jāuzsūc mitrums un kur tie bieži jāmaina. Ir dažādi veidi, kā uztaisīt paklājiņu, bet šoreiz apskatīsim visvieglāk un vislētāk īstenojamo veidu.
1. Pirmais solis ir sagriezt auduma gabalu aptuveni 2-3 cm platās un pēc iespējas garākās strēmelēs. Krāsas var izvēlēties gan vienādas, gan dažādas – šis ir pilnīgs gaumes jautājums.
2. Otrais solis ir vienkārša bižu pīšana. Nepieciešams paņemt trīs strēmeles, nostiprināt to galu un sākt pīt. Kad kāda strēmele beidzas, tai galā var viegli un ar roku piešūt jaunu strēmelīti, tādā veidā padarot paklāju pēc iespējas lielāku.
3. Kad uzskati, ka, nu jau būs gana un ka paklājs ir sasniedzis optimālo lielumu, bizi vēlams aizsiet ar mezglu vai aizšūt ar adatu un diegu.
4. Un, tā kā adata un diegs jau ir “pa rokai”, tad šis solis būs pavisam viegls. Visa bize jāsatin plakanā spirālē un jāsāk šūt kopā, beigās noslēpjot visus galus un sākumus ar adatas palīdzību. Lūk – skaists un pavisam vienkāršs paklājs ir gatavs!
Pilna pamācība un citas paklāju idejas: https://bzfd.it/2EVdgkQ
Pikaso lepotos ar šādām flīzēm.
Ja trūkst ideju flīžu atjaunošanai, iesakām izmēģināt roku glezniecībā. Atsvaidzinot esošās sienas un flīzes ar dažādiem rakstiem, tiks papildināts dizains ar skaistiem akcentiem. Iesakām flīzes, kas ir izliktas gar dušas vai vannas sienām, nepārkrāsot, jo mitros un pat slapjos apstākļos krāsa nebūs noturīga un ātri pazudīs.
Pareizās krāsas izvēle ir ļoti svarīga, taču, lai darbs būtu ilgnoturīgs, iesakām keramikas krāsu, eļļas krāsu, lateksa krāsu vai arī epoksīdos bāzētu krāsu.
Vēl nepieciešamas būs otas, aizsardzības ekipējums krāsotājam un tīrāmie līdzekļi, lai flīzes pienācīgi sagatavotu. Skaistus rakstus un dizainus iespējams smelties interneta vidē, kur “čum un mudž” no dažādām idejām piemērotām visām gaumēm.
Iespējas vannas istabas “uzfrišināšanai” ir neskaitāmas, to starpā arī dari pats jeb DIY idejas. Šie bija tikai daži no spilgtākajiem un visvieglāk izdarāmajiem piemēriem, un, kā zināms, vannas istaba ir svarīga telpa mājā, tādēļ ir nepieciešams, lai mēs tajā vienmēr justos komfortabli un ērti.