Lai cik ironiski tas nebūtu, vannas istaba ir jāpadara ūdens izturīga. Ja padomā, tad pareizi vien ir, jo tā ir galvenā telpa visā mājā, kurā tiek patērēts vislielākais ūdens daudzums, tādēļ jāveic pareiza virsmu hidroizolācija.
Kas tā tāda ir, kāpēc tā nepieciešama un kā to pareizi izdarīt? Lasi šajā bloga rakstā!
Kas ir hidroizolācija?
Hidroizolācija ir virsmas vai objekta padarīšana par ūdens necaurlaidīgu, lai attiecīgais objekts netiktu ietekmēts slapjos vai mitros apstākļos. Tas darbojas līdzīgi kā gumijas zābaki lietainā dienā.
Parasti hidroizolāciju veic gan mājām, kas atrodas uz mitra pamata vai zemā līmenī, gan vannas istabām, kur lieks mitrums ir visbiežākais viesis.
Kāpēc tā ir nepieciešama?
Kā jau iepriekš minēts, hidroizolācija ir jāveic mājokļos, īpaši istabās, kur mitrums var būt liels bieds, lielākoties vannas istabā. Ūdens, nonākot uz sienām un grīdas, iesūcas dziļi to iekšienē un veicina sienu un grīdu bojāšanos, izturības pasliktināšanos un ekstrēmos, ilgstošos gadījumos pat brukšanu, ja struktūras pamata materiāli sāk pūt.
Pēc tam, kad ūdens sienas bāzē sakrājas, parādās pelējums. Tas, protams, var rasties arī telpās, kurās jau ir veikta hidroizolācija, bet tik un tā ir liels mitruma daudzums un slikta ventilācija.
Vairāk par pelējumu un veidiem, kā pret to cīnīties vai no tā izvairīties, lasi mūsu blogā “Atvadies no pelējuma vannas istabā uz visiem laikiem!”.
Grīda un sienas, kas nav pasargātas no ūdens, vēl vairāk piesaista pelējumu, kas ievērojami pasliktina gaisa kvalitāti visā mājoklī un padara telpu nepievilcīgu. Tātad bez hidroizolācijas ir tikai problēmas, problēmas, problēmas…
Kā pareizi veikt hidroizolāciju?
1. Vispirms pārliecinies, vai grīda un sienas, ko plāno apstrādāt, ir tīras no visiem putekļiem un gružiem.
2. Pēcāk notīrītās sienas un grīdu nepieciešams noklāt ar grunti. To visvieglāk izdarīt ar krāsojamo rullīti vai otu, lai klājums būtu vienmērīgs.
3. Nākamais solis ir nodrošināties pret mitrumu ar silikona hermētiķis, lai aizvērtu visas liekās spraugas starp sienu un grīdu. Silikonam jāļauj nožūt 24 stundas, pēc tam lieko hidroizolācijas lentu.
4. Ja ir aizdomas, ka ar līdzšinējiem soļiem nebūs gana, tad ir iespēja iegādāties ūdens necaurlaidīgas manšetes un membrānas sienām un grīdai, kas papildus sargās konstrukciju no mitruma.
5. Kad viss ir uzklāts, ir laiks nošpaktelēt sienas un grīdu ar hidroizolācijas suspensiju. Šis kalpos gan kā pamats flīžu klāšanas procesam, gan kā izcils nobeigums apakšā esošajām kārtām.
Kur iegādāties materiālus hidroizolācijai?
Ikvienā būvmateriālu veikalā. Hidroizolācijas materiāli ir ļoti plaši pieejami un pieprasīti, jo ikviens vēlas, lai viņa mājoklis būtu drošs, sauss, pareizi uzbūvēts un iekārtots.
ATCERIES – tikai tāpēc, ka vēl neredzi, ko mitrums nodara mājoklim, tas nenozīmē, ka tieši šobrīd ūdens sienās neēd kopā visu struktūru, un pelējums negaida savu iespēju atrādīties pilnā spožumā.
Parūpējies par savu mājokli laicīgi!