8 noderīgi padomi vannas istabas tīrīšanai

Vannas istabai ir jābūt tīrākajai vietai mājoklī. Ūdens, tvaika un netīrumu dēļ šī telpa var viegli kļūt par mājvietu nevēlamām baktērijām, sēnītēm un nepatīkamām smakām. Lai to novērstu, esam sagatavojuši vairākus padomus, kā ērti un vienkārši iztīrīt vannas istabu. Turpini lasīt rakstu un uzzini!

Cik bieži jātīra vannas istaba?

Lai novērstu baktēriju un citu nepatīkamu nosēdumu uzkrāšanos, vannas istabas ģenerāltīrīšanu vēlams veikt vismaz reizi vienā vai divās nedēļās – atkarībā no tā, cik bieži tiek slaucīta duškabīne, mazgāta grīda vai dezinficēts jaucējkrāns.

Cenšoties atvieglot slodzi (galu galā, Tev ir jāveic arī citi ar sadzīvi saistīti darbi, piemēram, jāmazgā veļa, jādodas uz veikalu pēc pārtikas utt.), ir dažas lietas, ko vari darīt katru dienu, tādējādi padarot telpu tīrāku un samazinot laiku, kas jāvelta ģenerāltīrīšanai – noslauki lieko ūdeni ap izlietni vai šļakatas uz spoguļa, ik pēc divām, trīs dienām noslauki tualetes poda sēžamo daļu un jaucējkrānu utt.

8 padomi pilnvērtīgai vannas istabas tīrīšanai

Kad pienāks laiks visas vannas istabas – neatkarīgi no tā, vai tā ir tualetes telpa vai galvenā vanna istaba – ģenerāltīrīšanai, ievēro šos padomus un ieteikumus!

1. Noņem visus priekšmetus no ierastajām vietām

Lai sasniegtu vislabākos rezultātus, veic šo darbību visai vannas istabai uzreiz, nevis pa daļām. Izņem visus produktus no dušas un/vai vannas, iznes visus lietotos dvieļus un paklājus ārpus telpas. Pārvieto visus priekšmetus no plauktiem un izlietnes malas ārpus vannas istabas. Neaizmirsti arī par atkritumu tvertnes saturu.

2. Savāc putekļus un gružus

Lai atbrīvotos no putekļiem, vari izmantot putekļu slotiņu ar garu rokturi. Kad tas ir izdarīts, slauki vai izsūc grīdas, tādējādi atbrīvojoties no matiem un citiem gružiem, kas uzkrājušies uz grīdas.

3. Uzklāj dušai un/vai vannai tīrīšanas līdzekli

Vari izmantot universālu tīrīšanas līdzekli, ja tīri mazgāšanās zonu regulāri, vai tīrīšanas līdzekli uz skābes bāzes, ja dušā vai vannā ir sakrājušies grūtāk notīrāmi nosēdumi. Neaizmirsti par dušas durvju iekšpusi, ja tādas ir. Ļauj līdzeklim iedarboties.

4. Apstrādā citas virsmas

Izsmidzini universālu vai specializētu tīrīšanas līdzekli uz mikrošķiedras auduma vai sūkļa un noslauki plauktus, grīdlīstes, durvis, žalūzijas un palodzes.

5. Notīri līdzekli no duškabīnes un/vai vannas

Šajā brīdī tīrīšanas līdzeklis būs paveicis lielu daļu darba Tavā vietā, ļaujot Tev bez pūlēm notīrīt netīrumus un nogulsnes. Pirms skalošanas notīri visas duškabīnes sienas, dušas vai vannas grīdu/sānus.

6. Pievērsies tualetes zonai

Ja Tu regulāri tīri tualetes podu, universālajam tīrīšanas līdzeklim vajadzētu paveikt darbu izcili. Izsmidzini tualetes poda attīrīšanas līdzekli, ļauj tam dažas minūtes iedarboties, bet pirms skalošanas notīri ar tualetes birsti. Izsmidzinot tīrīšanas līdzekli, notīri poda virsmu, pēc tam noslauki ar tīru drānu.

7. Notīri pārējās virsmas

Izsmidzini tīrīšanas līdzekli (tostarp tas var būt arī dezinfekcijas līdzeklis) uz izlietnes, jaucējkrāna un darba virsmām, pēc tam noslauki ar tīru dvieli vai mikrošķiedras drānu. Spoguļa tīrīšanai izmanto stikla tīrīšanas līdzekli.

8. Izmazgā grīdu

Iegremdē mopu tīrīšanas šķīduma spainī, izspied lieko ūdeni un pēc tam kārtīgi izmazgā vannas istabas grīdu. Kad grīda ir sausa, nomaini atkritumu tvertnes maisiņu un izvieto tikko mazgātus paklājus.

Tīrā telpā relaksācija vannā vai dušā būs vēl patīkamāka. Tāpat kā mazgāšanās jaunā, modernā vannā – ja vēlies tādu iegūt, sazinies ar „Vanna Vannā” speciālistiem un sniedz otru elpu savai nolietotajai vannai!