Maza vannas istaba nebūt nav retums. Nereti daudzdzīvokļu mājās (un ne tikai) nākas saskarties ar nopietniem plānošanas darbiem, kad pienācis laiks iekārtot vannas istabu, turklāt reizēm kvadrātmetri nemaz nav tik svarīgi kā telpas plānojums. Iepazīsties ar 5 padomiem, kā vislabāk iekārtot maza izmēra vannas istabu, lai funkcionalitāte sasauktos ar estētisku un patīkamu dizainu.

 

Pareizie toņi – dizaina pavēlnieki

Mazās telpās priekšroku dod gaišiem toņiem – baltiem, krēmīgiem vai gaiši ziliem –, tie radīs plašāku efektu un vizuāli palielinās telpu.
Šādu pamattoņu izvēle noteikti būs pateicīga, jo tos visvieglāk saskaņot ar jebkuru citu toni interjerā, kā arī vieglāk piemeklēt dažādus akcentus, dekorus un dizaina elementus.
Īpaši baltā krāsa lieliski saderēs gan ar vēsiem, gan siltiem toņiem, atstarojot visus blakus toņus, taču gaiši zilā – atslābinās un radīs nomierinošu efektu, kas īpaši noderēs, laiskojoties vannā, pēc garas darba dienas.
Ja ir vēlme sienas papildināt ar kādu ģeometrisku akcentu, iesakām izvēlēties horizontālas līnijas, jo arī tās palīdzēs radīt plašākas un lielākas telpas iespaidu.
Šāda krāsu gammas izvēle arī atstās kārtīgas un tīras telpas iespaidu, noslēpjot ūdens nogulšņu pilienus, kas daudz labāk būtu redzami uz tumšām flīzēm.

 

Praktiskas un “gudras” mēbeles

Kad piemērotākā sienas krāsa un toņu gamma ir atrasta, droši var ķerties klāt mēbeļu un vannas istabas tehnikas iegādei, un arī šeit varam ieteikt dažas viltības, kā ieekonomēt vietu telpā.
Reizēm pat neaizdomājamies, cik daudz un dažādās vietās var atrasties plaukti – skapītī zem izlietnes, aiz spoguļa virs izlietnes, blakus tai, virs tualetes poda u.tml.
Izmantojot šādus plauktu iebūvēšanas un izvietošanas risinājumus, telpā paliks vairāk vietas citām nozīmīgām lietām.
Arī stūra vanna būs lielisks risinājums, atbrīvojot vietu papildu skapītim, taču spogulis virs izlietnes ne tikai ļaus paslēpt aiz tām esošos plauktus, bet arī palīdzēs paplašināt telpu, veidojot atspīdumu, kas radīs vairāk gaismas un telpiskuma efektu.
Ja vannas istaba apvienota ar labierīcībām, tad izlietni vislabāk novietot starp vannu un tualetes podu, radot efektu, ka abas šīs zonas tiek nodalītas.

 

Ērts un parocīgs priekšmetu novietojums

Tādas lietas kā veļas grozs, tīrīšanas līdzekļi un veļas mašīna šķiet pavisam vienkārši un pašsaprotami, taču rūpīgi jāpārdomā arī šo lietu atrašanās telpā, iekārtojot mantu glabātuves skapīšos, izmantojot kabatas vai pakaramos grozus un virs veļas mašīnas iekārtojot plauktu, uz kura var novietot dažādus higiēnas produktus.
Kārtīgi jāpārdomā arī dvieļu pakaramo atrašanās vieta un tualetes papīra novietne, lai tie būtu cilvēkam ērtā vietā un rokas stiepiena attālumā no izlietnes vai tualetes poda.
Ja izlietne atrodas blakus tualetes podam, tad, ekonomējot vietu, papīra novietni var piestiprināt pie skapīša, kas atrodas zem izlietnes.

 

 

Svarīgs ir katrs centimetrs

Nevaram noliegt, ka vairumā gadījumu mazajā telpā vēlamies ievietot visu, kas ienāk prātā, taču mazās telpās svarīgs ir katrs centimetrs.

Papildu vietu var iegūt, nomainot vannas istabas veramās durvis ar bīdāmajām un vannas istabā neievietojot visu, ko sirds kāro, bet radot funkcionālu un ērti lietojamu telpu. Šeit jāiegaumē vēl daži zelta likumi:
– veicot telpas mērījumus, jāatceras, ka sienu flīzējums atņems trešdaļu centimetra;
– pavisam nelielas starpsienas izveide mēdz noderēt, nodalot zonas;
– vannas istabā nepieciešamas vismaz divas rozetes – veļas mašīnai un fēnam, skūšanās aparātam vai citai sadzīves tehnikai, šis noteikti jāiekļauj plānojumā, pirms remonta sākšanas.

 

Lai top gaisma!

Gaisma noteikti ir nozīmīgs elements ikvienā mājokļa telpā, taču vannas istabā visbiežāk tiek iekārtoti divu veidu apgaismojumi – viens kopējais (lielā lampa telpas griestos), savukārt otrs parasti tiek uzstādīts pie spoguļa un kalpo kā papildus gaismas elements.

Šai “mazajai” gaismai jāpievērš liela uzmanība, lai tā nebūtu pārāk spilgta, kā arī tai nevajadzētu atstaroties no spoguļa un būt vienpusējai.
Ja savā vannas istabā izvēlies tikai vienu gaismas avotu, to ieteicams izvietot, centrējot uz izlietnes vidu.
Ja vannas istabai nav loga, pa kuru varētu “ienākt” dienas gaisma, tad labs risinājums būs durvis ar necaurspīdīgu jeb matētu stiklu, caur kuru nevarēs redzēt iekšā vai ārā notiekošo, bet tas būs pietiekami caurredzams, lai gaisma spētu iekļūt vannas istabā un kaut nedaudz izgaismot to.

 

 

Esi viltīgs un gudrs, plānojot telpas iekārtojumu mājoklī, iepriekš veicot rūpīgus mērījumus. Vannas istabu izmērs nereti ir ļoti mazs, taču, sekojot šiem soļiem, apzinoties patiešām nepieciešamās lietas un atmetot ne tik svarīgās, spēsi radīt lielisku vannas istabu, kas apvienos funkcionalitāti ar estētisku un patīkamu dizainu.