2020.GADA VANNAS ISTABAS DIZAINA TENDENCES

Ja arī tu plāno veikt izmaiņas savā vannas istabā, pirms darba sākšanas noteikti ir vērts iepazīties ar aktuālākajām tendencēm. Biofīlijas iedvesmoti dizaini, izsmalcināts un detalizēts flīžu klājums, neitrālas dabas krāsās, vannas istabas piederumi, kas liek pārējam nobālēt…Turpinājumā apkopotas dažas no 2020.gada vannas istabas dizaina tendencēm, lai varat smelties idejas un iedvesmoties savas vannas istabas pārkārtošanai, pārbūvei vai labiekārtošanai.

Biofīliskais dizains vannas istabā

Šī biofīlā dizaina tendence īpašu sajūsmu sniegs dabas mīļotājiem, jo rada sajūtu, ka esi tuvāk dabai. Ir pierādīts, ka mēs esam daudz efektīvāki, veiklāki, mierīgāki un mērķtiecīgāki, ja mūs ieskauj daba. Šāda dizaina tendence parādījusies ne tikai vannas istabas dizainā – tā tiek integrēta arī komerciālā vidē.
Šo tendenci vari pamazām integrēt arī savā vannas istabā, sākot ar augu iekļaušanu telpā. Jūs varat izveidot augu apstādījumu sienu, izvēlēties dabiska materiāla flīzes, atsevišķu kublu un dīvainas formas izlietni, lai radītu dabas klātesamības sajūtu. Arī izvēloties krāsas, noteikti ir vēlams pieturēties pie dabiskiem toņiem – balts, pelēks, zaļgans.
Apgaismojums arī spēlē diezgan lielu lomu, kad mēs savienojamies ar dabu. Ir vērts padomāt par dabīgās gaismas ieplūšanas opcijām, izvēloties lielus logus vai regulējamu apgaismojumu, kas ļaus patīkamāk iejusties dabas imitētajā vidē.

Vannas un izlietnes: atgriešanās pie kultūras pamatiem

Dizaineri, iedvesmojoties no japāņu vannas istabām, pārdomā un pārveido dizainu, koncentrējoties uz dabiskām asimetriskām formām un amatnieciskām vibrācijām. Šis stils izvirza priekšplānā mūsu izcelsmi un kultūru, izmantojot tās nepilnīgās, tomēr smalkās un izsmalcinātās formas.
Tendences integrēšana: atsevišķo vannu var uzstādīt pie sienas, stūrī vai pat tieši telpas vidū! Tas viss ir atkarīgs no pieejamās vietas. Izlietnēm izmantojiet dabiskus, neapstrādātus materiālus, piemēram, akmeni, betonu, marmoru utt. Akmens dabiskā paklāja izskats ir ideāls, turklāt tas piešķirs īstu dabas klātbūtni, atklājot savu nevienmērīgo un asimetrisko dabu.

Populārākās krāsas, kuras modernizēs jūsu vannas istabu

Saskaņā ar Milānas dizaina izstādi (Milan Design Show) 2020. gada trendīgākās krāsas ir:
• Šampanieša krāsa
• Gaiši dzeltens
• Ķirbju sarkans
Tā kā dzeltenā un oranžā krāsa ir ļoti uzkrītoši toņi, ir svarīgi tās integrēt diskrēti. Lai integrētu šo tendenci, nav nepieciešams uzreiz pārkrāsot vai pārflīzēt telpas – pietiek ar atbilstošiem aksesuāriem.

Terrazzo joprojām ir mīlēts materiāls

Dizaineri joprojām ciena 2019. gada tendenci terrazzo materiāla apdares. Dabisko akmeņu, cementa un marmora maisījumu terrazzo tagad var atrast visur: dekoratīvos aksesuāros, sienas un letes virsmās u.c. Vannas istabā šis materiāls visbiežāk rotā dušas sienas un tiek ierīkots kā grīdas segums vai pat aizvieto keramikas izlietni. Šis itāļu materiāls ar savu neierobežoto krāsu un materiālu kombināciju noteikti nekad nav blāvs!
Tendences integrēšana: terrazzo ir ilgi kalpojošs materiāls, tādējādi vēlams izvēlēties šo materiālu dabiskos toņos. Tā kā tas ir izgatavots no dažādiem materiāliem, tam ir sadrumstalota tekstūra. Vislabāk ir izvēlēties diezgan mazi sadrumstalotu terrazzo, nevis lieli fragmentētus variantus.